På søndag fremlægger alle elever på Lunderskov Efterskole deres projektopgaver/oso i en kæmpe projektmesse i skolens teatersal.
Der er resultatet af den sidste uges arbejde, der vises frem, og der er mange mange spændende emner.
Alle elever fremlægger ikke på en gang, men i fastsatte tidsrum mellem klokken 10 og 15. Du kan se oversigten herunder.
Der er løbende tag-selv kaffe og vi serverer også en let frokost til besøgende.
Tilmelding er ikke nødvendig
Alle er velkomne
Oversigt over fremlæggelser
9. klasser
Elever | lærer | Tid | Elever | lærer | Tid | elever | lærer | |
10:00-10:15 | Stephanie og Julie | AT + PH | 10:00-10:20 | Mitdlaraak & Abby & Melanie | MC+ MK | 10:00-10:20 | Daniel & Felix & Mads | AB+DPN |
10:30-10:45 | Tobias og Lucas | AT + PH | 10:30-10:45 | Maja og camilla | MC+ MK | 10:30-10:45 | Thea R og Ida | AB+DPN |
11:00-11:15 | Nathan og oliver | AT + PH | 11:00-11:15 | Mia og Asta | MC+ MK | 11:00-11:15 | Anne-Sofie og Malene | AB+DPN |
11:30-11:45 | Nicole og Louise | AT + PH | 11:30-11:45 | Mikkel og Gabriel | MC+ MK | 11:30-11:40 | Chrisstoffer | AB+DPN |
11:50-12:00 | Tea (evt andet lokale) | AB+DPN | ||||||
12:00-13:00 | ||||||||
13:15-13:30 | Klara og Katrine | AB+PH | 13:15-13:30 | Jonas og Laura | MC+DPN | 13:15-13:35 | Benedicte, Isac, Torval | AT+MK |
13:45-13:55 | Nanna | AB+PH | 13:45-14:00 | Lærke og Johanne | MC+DPN | 13:45-14:00 | Sebastian og Kasper | AT+MK |
14:10-14:20 | Amailie | AB+PH | 14:10-14:30 | Jens, Emilie P, Clara | MC+DPN | 14:10-14:30 | Mathilde, Katrine J & Sofie | AT+MK |
14:30-14:45 | Charlotte og Emilie K B | AB+PH | 14:40-14:50 | Anna | MC+DPN | 14:40-14:50 | Mikail | AT+MK |
10. klasser
Fremlæggelser i Teatersalen 2015 | ||||||||||||||||||||
bord 1 | bord 2 | bord 3 | bord 4 | bord 5 | bord 6 | bord 7 | bord 8 | bord 9 | bord 10 | bord 11 | bord 12 | bord 13 | bord 14 | bord 15 | bord 16 | bord 17 | bord 18 | bord 19 | bord 20 | |
10.00 | Alberte DSK | Katarina FJ/ISM | Aleksander HG | Andreas B KM | Anna Sofia PD | |||||||||||||||
10.15 | Andrea DSK | Andreas H FJ/ISM | Anders F HG | Chalotte KM | Betina PD | |||||||||||||||
10.30 | Anna C DSK | Bror FJ/ISM | Anna A HG | Freya KM | Emil P PD | |||||||||||||||
10.45 | Dea DSK | Ida R FJ/ISM | Anton HG | Julie S KM | Jacob M PD | |||||||||||||||
11.00 | ||||||||||||||||||||
11.15 | Erene DSK | Daniel H FJ/JJJ | Caroline HG | Line K KM | Kristine F PD | |||||||||||||||
11.30 | Ida T DSK | Emilie F FJ/JJJ | Daniel P HG | Line E KM | Maiken PD | |||||||||||||||
11.45 | Jakob H DSK | Cecilie R FJ/JJJ | Jacob L HG | Maja V KM | Milan PD | |||||||||||||||
bord 1 | bord 2 | bord 3 | bord 4 | bord 5 | bord 6 | bord 7 | bord 8 | bord 9 | bord 10 | bord 11 | bord 12 | bord 13 | bord 14 | bord 15 | bord 16 | bord 17 | bord 18 | bord 19 | bord 20 | |
13.00 | Kirsten R DSK | Jacob D FJ/JJJ | Jacob R HG | Maria C KM | Nadja S PD | |||||||||||||||
13.15 | Klara B DSK | Maja D FJ/JJJ | Lucas R HG | Marika KM | Natascha H PD | |||||||||||||||
13.30 | Linda DSK | Mathilda F FJ/JJJ | Marcus HG | Oliver F KM | Nikita PD | |||||||||||||||
13.45 | Natalie H DSK | Nicklas FJ/JJJ | Mathias H HG | Sara S KM | Sarah V PD | |||||||||||||||
14.00 | ||||||||||||||||||||
14.15 | Natascha T DSK | Ronja FJ/ISM | Sebastian D | Sebastian B KM | Trine PD | |||||||||||||||
14.30 | Sofie E DSK | Sascha FJ/JISM | Thea L HG | Wing KM | ||||||||||||||||
14.45 | Thøger FJ/ISM |